Results

2020 Togliatti Results

2020 SnowKite World Cup Togliatti - Course Racing

 

Class: SnowKite course-race-ski

# Num ID WS Helmsman & Crew Birth Level 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Points Place M W TK U19b U19g M M M W Coach/Country/Team
Place
Points
Place
Points
Place
Points
Place
Points
Place
Points
Place
Points
Place
Points
Place
Points
Place
Points
Place
Points
Place
Points
Place
Points
1 UKR 55 UKR DY 4 DMITRO YASNOLOBOV 06.03.1991 MCY (1)
(1,0)
(1)
(1,0)
1
1,0
1
1,0
1
1,0
1
1,0
1
1,0
1
1,0
1
1,0
1
1,0
(2)
(2,0)
1
1,0
9,0 1 1             Har'kov
UKRGASBANK, SKY COUNTRY
2 RUS 77 RUS MK 35 MIKHAIL KONSTANTINOV 10.07.1982 MS 2
2,0
3
3,0
rdg(b)
2,5
3
3,0
2
2,0
2
2,0
3
3,0
2
2,0
2
2,0
(dnc)
(61,0)
(12)
(12,0)
(12)
(12,0)
21,5 2 2             Moskva
MASK
3 RUS 69 RUS NK 16 NIKITA KODANEV 24.06.1999 MSMK (7)
(7,0)
4
4,0
2
2,0
2
2,0
(5)
(5,0)
3
3,0
2
2,0
3
3,0
(6)
(6,0)
5
5,0
1
1,0
2
2,0
24,0 3 3             Sankt-Peterburg, KESSLER SKI, HADRUSWAX, BRENDASPORT
VTSPORT, NP
SAILING AKADEMY, KRESTOVSKIY OSTROV
4 RUS 122 RUS IG 18 ILYA GIBADULLIN 27.06.1983 MS 3
3,0
2
2,0
rdg(b)
2,5
rdg(b)
2,5
3
3,0
(5)
(5,0)
(16)
(16,0)
4
4,0
3
3,0
2
2,0
(5)
(5,0)
3
3,0
25,0 4 4             Ekaterinburg
5 RUS 86 RUS IT 7 ILYA TURBAEV 30.07.2002 KMS 4
4,0
(6)
(6,0)
4
4,0
(6)
(6,0)
(9)
(9,0)
4
4,0
4
4,0
5
5,0
4
4,0
4
4,0
4
4,0
4
4,0
37,0 5 5     1       Surgut
KitePROSTO
6 RUS 110 RUS PK 11 PAVEL KOLABIN 22.02.1998 KMS 6
6,0
(7)
(7,0)
6
6,0
4
4,0
4
4,0
6
6,0
5
5,0
(7)
(7,0)
5
5,0
3
3,0
7
7,0
(ufd)
(61,0)
46,0 6 6             Novosibirsk
KITELAB, PARAAVIS
7 RUS 62 RUS MS 34 MIKHAIL SERGEEV 27.06.1988 1 8
8,0
(10)
(10,0)
3
3,0
5
5,0
6
6,0
7
7,0
(9)
(9,0)
6
6,0
(22)
(22,0)
6
6,0
3
3,0
6
6,0
50,0 7 7             Korolev
SURF-POINT
8 RUS 5 RUS WS 36 MAXIM SHELKOVNIKOV 13.12.1975 MS (11)
(11,0)
rdg(s)
10,0
7
7,0
7
7,0
7
7,0
(25)
(25,0)
(11)
(11,0)
10
10,0
8
8,0
10
10,0
rdg(a)
10,0
5
5,0
74,0 8 8             Moskva
OOO «Priborjelektro» 
9 RUS 721 RUS SS 39 SERGEY SKRIPIN 11.03.1977 KMS 10
10,0
(rdg(a))
(13,7)
8
8,0
8
8,0
8
8,0
8
8,0
6
6,0
9
9,0
9
9,0
(dnc)
(61,0)
(15)
(15,0)
9
9,0
75,0 9 9             CHeboksary
KWCLUB
10 RUS 37 RUS VT 2 VADIM TSVETKOV 26.04.1991 MS 5
5,0
5
5,0
5
5,0
10
10,0
(dnc)
(61,0)
(19)
(19,0)
10
10,0
11
11,0
(17)
(17,0)
9
9,0
6
6,0
rdg(a)
14,4
75,4 10 10             Krapivin D.D.
Moskva
SAILCOACH.PRO
11 RUS 21 RUS BS 197 BULYGIN SERGEY 03.10.1977 1 (33)
(33,0)
8
8,0
(47)
(47,0)
9
9,0
10
10,0
20
20,0
8
8,0
14
14,0
7
7,0
(43)
(43,0)
10
10,0
7
7,0
93,0 11 11             CHeboksary
HABRUS.DE
12 RUS 150 RUS AM 57 ANDREY MYAGKOV 19.10.1989 1 12
12,0
13
13,0
(19)
(19,0)
12
12,0
(16)
(16,0)
9
9,0
12
12,0
12
12,0
(21)
(21,0)
7
7,0
9
9,0
10
10,0
96,0 12 12             Mytishhi, MO
MASK
13 UKR 42 UKR DP 7 DMITRIY PISAREVSKIY 21.10.1983   15
15,0
12
12,0
9
9,0
11
11,0
11
11,0
(ufd)
(61,0)
7
7,0
(41)
(41,0)
12
12,0
14
14,0
16
16,0
(31)
(31,0)
107,0 13 13             Kiev
ARS-LONGA.COM
14 RUS 59 RUS AE 18 ALEXEY EFREMOV 15.10.2004 1 13
13,0
(19)
(19,0)
10
10,0
14
14,0
15
15,0
16
16,0
(17)
(17,0)
8
8,0
11
11,0
13
13,0
8
8,0
(rct)
(61,0)
108,0 14 14     2       Sankt-Peterburg
SPB GBU "SSHOR po parusnomu sportu "Krestovskij ostrov"
15 RUS 121 RUS SN 6 SOFIA NIKOGOSOVA 09.02.2003 1 14
14,0
(17)
(17,0)
13
13,0
(16)
(16,0)
13
13,0
11
11,0
(18)
(18,0)
13
13,0
10
10,0
12
12,0
11
11,0
11
11,0
108,0 15   1     1     Moskva
SHkola Vetra
16 RUS 707   KIRILL VOLKOV 23.04.1988 1 9
9,0
9
9,0
12
12,0
(dnc)
(61,0)
(dnc)
(61,0)
12
12,0
(27)
(27,0)
17
17,0
15
15,0
8
8,0
14
14,0
rdg(a)
22,3
118,3 16 15             Mytishhi, MO
SAILCOACH
17 UKR 72 UKR VY 3 VLADYMYR YAVORSKIY 20.12.1972 1 18
18,0
15
15,0
11
11,0
13
13,0
14
14,0
(24)
(24,0)
14
14,0
(20)
(20,0)
(24)
(24,0)
19
19,0
13
13,0
8
8,0
125,0 17 16         1   Har'kov
SKY COUNTRY
18 CZE 125 CZE ML 3 MARTIN LAFEK 28.07.1983   17
17,0
(18)
(18,0)
16
16,0
15
15,0
17
17,0
14
14,0
15
15,0
16
16,0
16
16,0
16
16,0
(19)
(19,0)
(18)
(18,0)
142,0 18 17             Liberec
KITEFORCE.CZ
19 RUS 27 RUS EE 5 EVGENIY EGOROV 08.02.1998   (48)
(48,0)
24
24,0
18
18,0
20
20,0
(33)
(33,0)
17
17,0
13
13,0
15
15,0
14
14,0
20
20,0
(dct)
(61,0)
16
16,0
157,0 19 18             Moskva
CSP "Hlebnikovo" , MIRT.KITE
20 RUS 81 RUS MB 7 MARIA BUKREEVA 08.01.1997 KMS 16
16,0
14
14,0
14
14,0
17
17,0
12
12,0
28
28,0
(32)
(32,0)
28
28,0
(33)
(33,0)
(dnc)
(61,0)
18
18,0
13
13,0
160,0 20   2           Novosibirsk
WINDS HOUSE, SOOLZONE
21 RUS 22 RUS OT 4 OLEG TURBAEV 14.10.1975 1 19
19,0
16
16,0
21
21,0
21
21,0
19
19,0
(22)
(22,0)
19
19,0
18
18,0
18
18,0
15
15,0
(37)
(37,0)
(40)
(40,0)
166,0 21 19   1         Surgut
KITE PROSTO
22 RUS 53 RUS MR 8 MARIIA RYZHANKOVA 04.06.2003 KMS 20
20,0
21
21,0
(23)
(23,0)
22
22,0
20
20,0
13
13,0
22
22,0
21
21,0
(40)
(40,0)
(24)
(24,0)
17
17,0
14
14,0
170,0 22   3     2     Sankt-Peterburg, COOL ZONE
SPB GBU "SSHOR po parusnomu sportu "Krestovskij ostrov"
23 RUS 128 RUS VK 39 VIKTOR KOLENTSEV 10.07.1980 1 29
29,0
20
20,0
17
17,0
23
23,0
21
21,0
(30)
(30,0)
(30)
(30,0)
19
19,0
13
13,0
11
11,0
(dnc)
(61,0)
20
20,0
173,0 23 20             Moskva
SURF-POINT, MASK
24 RUS 127 RUS AS 116 ANTON SHIBAEV 15.08.1973 1 (28)
(28,0)
(25)
(25,0)
22
22,0
(28)
(28,0)
25
25,0
21
21,0
23
23,0
25
25,0
20
20,0
17
17,0
25
25,0
19
19,0
197,0 24 21         2   Moskva
Yacht Russia, MASK
25 RUS 68   ALEXEY SHEVELEV 02.08.1984   25
25,0
23
23,0
(34)
(34,0)
31
31,0
(43)
(43,0)
10
10,0
21
21,0
23
23,0
27
27,0
23
23,0
(32)
(32,0)
24
24,0
207,0 25 22   2         Nizhnij Novgorod
26 RUS 49 RUS DK 12 DANIIL KRAPIVIN 24.12.1995 KMS 24
24,0
(28)
(28,0)
20
20,0
25
25,0
24
24,0
(33)
(33,0)
25
25,0
(27)
(27,0)
19
19,0
27
27,0
24
24,0
22
22,0
210,0 26 23   3         Danilov I., Agafonenok A.
Moskva
SAILCOACH.PRO
27 RUS 65 RUS ES 23 EVGENIY SIMAKOV 12.11.1978 1 23
23,0
11
11,0
15
15,0
19
19,0
18
18,0
15
15,0
24
24,0
(dnc)
(61,0)
30
30,0
(dnc)
(61,0)
(dnc)
(61,0)
dnc
61,0
216,0 27 24             Ekaterinburg
UBA
28 RUS 173 RUS AV 20 ALEXANDR NIKOLAEV 27.07.1985 1 22
22,0
27
27,0
25
25,0
(29)
(29,0)
22
22,0
26
26,0
28
28,0
22
22,0
23
23,0
22
22,0
(38)
(38,0)
(35)
(35,0)
217,0 28 25   4         Ul'yanovsk
SIMKITE
29 UKR 321 UKR ZK 1 ZAKHAR KHAMATKHANOV 21.09.1993 1 21
21,0
(36)
(36,0)
24
24,0
24
24,0
(dnc)
(61,0)
18
18,0
20
20,0
31
31,0
28
28,0
29
29,0
28
28,0
(34)
(34,0)
223,0 29 26             Har'kov
ZAKHORIO FLX.COM.UA , SKY COUNTRY
30 RUS 50 RUS VK 38 VLADISLAV KUKLIN 20.04.1973 1 37
37,0
(43)
(43,0)
(44)
(44,0)
(44)
(44,0)
40
40,0
23
23,0
26
26,0
29
29,0
31
31,0
25
25,0
22
22,0
17
17,0
250,0 30 27         3   Ekaterinburg
UBA
31 RUS 71 RUS YP 10 YURY POROSEV 26.02.2004 1ju 32
32,0
32
32,0
(53)
(53,0)
(35)
(35,0)
28
28,0
31
31,0
(37)
(37,0)
32
32,0
29
29,0
21
21,0
26
26,0
23
23,0
254,0 31 28     3       Novosibirsk
WINDS HOUSE
32 RUS 220 RUS ET 8 EVGENY TOKAREV 13.07.1996 1 31
31,0
22
22,0
28
28,0
(38)
(38,0)
27
27,0
29
29,0
(33)
(33,0)
(37)
(37,0)
32
32,0
30
30,0
31
31,0
26
26,0
256,0 32 29   5         Bessonov V.M.
Moskovskaya obl.
MASK, SHkola Vetra
33 RUS 2 RUS AG 42 ALEXANDR GOLIKOV 14.11.1975 1 26
26,0
26
26,0
rdg(b)
26,0
32
32,0
26
26,0
34
34,0
(41)
(41,0)
30
30,0
26
26,0
36
36,0
(dnc)
(61,0)
(dnc)
(61,0)
262,0 33 30   6         Tol'yatti
NP SK Sila Vetra
34 RUS 11 RUS DS 16 DENIS SHARI 11.11.1990 MS (42)
(42,0)
(dct)
(61,0)
26
26,0
30
30,0
(46)
(46,0)
40
40,0
34
34,0
26
26,0
42
42,0
34
34,0
20
20,0
15
15,0
267,0 34 31             Moskovskaya obl.
SHARABU, MASK
35 UKR 88 UKR AM 7 ALEXANDR MIROSHNIKOV 07.05.1984 1 30
30,0
35
35,0
35
35,0
(36)
(36,0)
29
29,0
27
27,0
(38)
(38,0)
35
35,0
34
34,0
(42)
(42,0)
21
21,0
25
25,0
271,0 35 32             Berdyansk
SKY COUNTRY
36 RUS 159 RUS VT 11 VLADIMIR TELEGIN 17.12.1960 1 38
38,0
29
29,0
31
31,0
26
26,0
(51)
(51,0)
(41)
(41,0)
(39)
(39,0)
39
39,0
39
39,0
35
35,0
23
23,0
21
21,0
281,0 36 33         4   JElektrostal'
37 RUS 79   GERMAN VASKOV 11.02.1969 1 (dnc)
(61,0)
(dct)
(61,0)
36
36,0
34
34,0
23
23,0
32
32,0
36
36,0
43
43,0
35
35,0
18
18,0
(dns)
(61,0)
27
27,0
284,0 37 34   7         Nizhnij Novgorod
SK "SHkola", SBM GK, CMP RACING
38 RUS 1 RUS AK 110 ANDREY KYVARZIN 20.05.1965 1 27
27,0
37
37,0
27
27,0
27
27,0
(dnc)
(61,0)
36
36,0
(40)
(40,0)
33
33,0
38
38,0
33
33,0
(40)
(40,0)
28
28,0
286,0 38 35   8     5   Samara
Cood Wind
39 RUS 95 RUS AS 114 ALEXANDR SOKOLOV 10.10.1978   34
34,0
30
30,0
33
33,0
33
33,0
(ufd)
(61,0)
37
37,0
31
31,0
40
40,0
25
25,0
28
28,0
(dnc)
(61,0)
(dnc)
(61,0)
291,0 39 36   9         Perm'
40 RUS 18 RUS EA 8 EGOR ABRAMOV 29.01.1977   (44)
(44,0)
31
31,0
30
30,0
37
37,0
(39)
(39,0)
(ufd)
(61,0)
35
35,0
34
34,0
36
36,0
31
31,0
36
36,0
38
38,0
308,0 40 37             Votkinsk
FS VNG
41 UKR 111 UKR YK 9 YURII ROLVAKHOV 19.08.1983 1 (dnc)
(61,0)
45
45,0
(dnc)
(61,0)
43
43,0
44
44,0
45
45,0
29
29,0
24
24,0
37
37,0
26
26,0
(dnc)
(61,0)
37
37,0
330,0 41 38             Har'kov
SKY COUNTRY
42 RUS 154 RUS VS 45 VALERIA SHPILEVA 05.03.2001 1 41
41,0
38
38,0
39
39,0
40
40,0
35
35,0
44
44,0
44
44,0
(46)
(46,0)
(50)
(50,0)
(dnc)
(61,0)
27
27,0
29
29,0
337,0 42   4           Novosibirsk
WINDS HOUSE
43 RUS 45 RUS AE 17 ANASTASIA EMEZ 01.11.1984 1 (46)
(46,0)
42
42,0
42
42,0
39
39,0
34
34,0
(43)
(43,0)
42
42,0
42
42,0
(44)
(44,0)
38
38,0
30
30,0
33
33,0
342,0 43   5           Moskva
MASK, ANO"SHkola Vetra"
44 RUS 97 RUS EC 4 EKATERINA CHACSHINA 09.10.2003 1ju 45
45,0
41
41,0
(52)
(52,0)
45
45,0
30
30,0
(46)
(46,0)
45
45,0
36
36,0
41
41,0
32
32,0
29
29,0
(ret)
(61,0)
344,0 44   6     3     Novosibirsk
WINDS HOUSE
45 SWE 1111 SWE FK 8 FRANK KRONERT 07.05.1972   35
35,0
(47)
(47,0)
45
45,0
(50)
(50,0)
(47)
(47,0)
38
38,0
46
46,0
47
47,0
43
43,0
37
37,0
35
35,0
30
30,0
356,0 45 39         6   Skultuna
46 RUS 120 RUS YB 11 YULIYA BAYDYUK 15.09.1978   (47)
(47,0)
40
40,0
37
37,0
46
46,0
36
36,0
(48)
(48,0)
43
43,0
44
44,0
46
46,0
41
41,0
34
34,0
(dnc)
(61,0)
367,0 46   7         1 Moskva
WWW.FINKI.SU
47 RUS 48 RUS SY 6 SERGEY YUDIN 30.01.1972 2 39
39,0
44
44,0
29
29,0
55
55,0
32
32,0
35
35,0
(ufd)
(61,0)
38
38,0
47
47,0
(dnc)
(61,0)
(dnc)
(61,0)
dnc
61,0
380,0 47 40         7   Perm'
48 RUS 47 RUS LR 1 LIUBOV RIUMINA 23.09.1982 KMS (49)
(49,0)
(48)
(48,0)
43
43,0
(48)
(48,0)
42
42,0
47
47,0
47
47,0
45
45,0
48
48,0
40
40,0
39
39,0
32
32,0
383,0 48   8           Glavackij M.JU., Nikulichev D.O.
Leningradskaya oblast'
MBU «SC g. Primorsk»
49 RUS 75 RUS BM 3 BORIS MASHUNKIN 07.05.1978 1 43
43,0
34
34,0
40
40,0
49
49,0
41
41,0
(dnc)
(61,0)
(dnc)
(61,0)
(dnc)
(61,0)
dnc
61,0
dnc
61,0
33
33,0
39
39,0
401,0 49 41             Moskva
MASK
50 RUS 67   VIKTOR DOMANTOVICH 14.01.1969 1 40
40,0
39
39,0
32
32,0
41
41,0
31
31,0
(dnc)
(61,0)
(dnc)
(61,0)
(dnc)
(61,0)
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
427,0 50 42         8   Kolomna
VITALINE
51 RUS 276 RUS AS 113 ALEXANDR SHIPILOV 27.03.2003 1 36
36,0
33
33,0
(dct)
(61,0)
42
42,0
37
37,0
39
39,0
(dnc)
(61,0)
(dnc)
(61,0)
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
431,0 51 43   10 4       Pereslavl'-Zalesskij
52 CZE 124 CZE MJ 6 MIROSLAV JELINEK 16.04.1975   (dnc)
(61,0)
(dnc)
(61,0)
41
41,0
47
47,0
38
38,0
42
42,0
(dnc)
(61,0)
dnc
61,0
45
45,0
39
39,0
dnc
61,0
dnc
61,0
435,0 52 44             Smrzovka
NOT
53 RUS 15 RUS ES 22 SERPIVA EDEYKO 03.05.1986   (dsq)
(61,0)
(dsq)
(61,0)
48
48,0
51
51,0
50
50,0
49
49,0
48
48,0
49
49,0
51
51,0
44
44,0
(dnc)
(61,0)
dnc
61,0
451,0 53 45             YAr-Sale
54 RUS 51 RUS EB 19 ELENA BESSMERTNYKH 10.04.1971 KMS 51
51,0
49
49,0
46
46,0
52
52,0
45
45,0
(dnc)
(61,0)
(dnc)
(61,0)
48
48,0
49
49,0
(dnc)
(61,0)
dnc
61,0
dnc
61,0
462,0 54   9         2 Sankt-Peterburg
55 RUS 325 RUS ES 21 EKATERINA SIZOVA 03.04.1978 1 50
50,0
51
51,0
50
50,0
(dnc)
(61,0)
52
52,0
(dnc)
(61,0)
(dnc)
(61,0)
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
41
41,0
dnc
61,0
488,0 55   10         3 Moskva
ANO "SHkola Vetra"
56 RUS 123   ALEXANDR BURKHALOV 29.05.1981   52
52,0
50
50,0
49
49,0
54
54,0
48
48,0
(dnc)
(61,0)
(dnc)
(61,0)
(dnc)
(61,0)
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
497,0 56 46   11         Tol'yatti
Sila Vetra
57 RUS 14 RUS OV 3 OLEG VANYUTO 25.02.1990   (dnc)
(61,0)
(dnc)
(61,0)
51
51,0
53
53,0
49
49,0
50
50,0
(dnc)
(61,0)
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
508,0 57 47             YAr-Sale
58 RUS 54 RUS AM 30 ARTEM MURASHEV 05.03.1994 MS (dnf)
(61,0)
(dnc)
(61,0)
(dnc)
(61,0)
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
549,0 58 48             Novosibirsk
WINDS HOUSE
59 RUS 46 RUS AC 19 ANTON CHERKASHIN 09.07.1993   (dnf)
(61,0)
(dnc)
(61,0)
(dnc)
(61,0)
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
549,0 58 48             Moskva
SURF-POINT.RU
60 RUS 133 RUS VE 14 VADIM EROFEEV 15.02.1973 1 (dnf)
(61,0)
(dnc)
(61,0)
(dnc)
(61,0)
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
dnc
61,0
549,0 58 48   12     9   Tol'yatti

 

 

class "SnowKite course-race-snowboard"

# Num ID WS Helmsman & Crew Birth Level 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Points Place M W TK U 19 M M M W Coach/Country/Team
Place
Points
Place
Points
Place
Points
Place
Points
Place
Points
Place
Points
Place
Points
Place
Points
Place
Points
Place
Points
Place
Points
Place
Points
1 RUS 9 RUS NS 8 NIKITA SOKOLOV 09.11.1998 MS 1
1,0
(2)
(2,0)
(4)
(4,0)
(2)
(2,0)
2
2,0
1
1,0
1
1,0
1
1,0
1
1,0
1
1,0
1
1,0
1
1,0
10,0 1 1           Sankt-Peterburg
Akademiya parusnogo sprta, SHVSM, COOLZONE
2 RUS 7 RUS GS 17 GENNADY SHELYGANOV 20.02.1973 MS (2)
(2,0)
1
1,0
1
1,0
1
1,0
1
1,0
2
2,0
2
2,0
2
2,0
2
2,0
2
2,0
(10)
(10,0)
(9)
(9,0)
14,0 2 2       1   Kolomna
MBU FSO SSH po parusnomu sportu "Optimist"
3 RUS 96 RUS VG 15 VALERIA GARASHCHENKO 06.05.2001 MSMK 3
3,0
(6)
(6,0)
5
5,0
(6)
(6,0)
(6)
(6,0)
4
4,0
3
3,0
6
6,0
3
3,0
3
3,0
6
6,0
3
3,0
36,0 3   1         Sankt-Peterburg, SPB GBU "SSHOR po parusnomu sportu "Krestovskij ostrov"
PARAAVIS NOBILE KITELAB UBA
4 RUS 17 RUS EK 33 EGOR KAMALOV 16.12.1986 KMS (6)
(6,0)
(5)
(5,0)
(6)
(6,0)
5
5,0
3
3,0
3
3,0
4
4,0
3
3,0
4
4,0
5
5,0
5
5,0
5
5,0
37,0 4 3           Zlatoust
Turgoyak
5 RUS 74 RUS SK 48 STEPAN KONSHA 16.01.1980 KMS 4
4,0
4
4,0
3
3,0
4
4,0
4
4,0
(5)
(5,0)
5
5,0
4
4,0
5
5,0
4
4,0
(7)
(7,0)
(7)
(7,0)
37,0 5 4           CHelyabinsk
EAST-COAST.RU
6 RUS 66 RUS AR 19 ARTEM RENEV 13.06.1992 KMS 5
5,0
3
3,0
2
2,0
3
3,0
5
5,0
6
6,0
7
7,0
5
5,0
7
7,0
(dnc)
(29,0)
(8)
(8,0)
(dnc)
(29,0)
43,0 6 5           Ekaterinburg
UBASTATION.RU
7 RUS 3 RUS IG 19 ILSUR GANIEV 21.11.1974 MS (8)
(8,0)
7
7,0
7
7,0
7
7,0
(8)
(8,0)
7
7,0
6
6,0
(dnc)
(29,0)
8
8,0
7
7,0
3
3,0
6
6,0
58,0 7 6       2   Ekaterinburg
SFPS, RCR "Ekaterinburg"
8 RUS 44 RUS MS 35 MIKHAIL SHEVTSOV 23.10.1979 1 7
7,0
8
8,0
10
10,0
(11)
(11,0)
7
7,0
8
8,0
8
8,0
7
7,0
6
6,0
6
6,0
(12)
(12,0)
(14)
(14,0)
67,0 8 7           Moskva
FPS «Pereslavl'-Zalesskij» Surf-Point
9 RUS 63 RUS IA 9 IGOR ZAKHARTSEV 05.03.1959 KMS 9
9,0
9
9,0
8
8,0
8
8,0
9
9,0
(11)
(11,0)
(13)
(13,0)
(15)
(15,0)
9
9,0
8
8,0
9
9,0
10
10,0
79,0 9 8       3   Samara
10 RUS 35 RUS VA 24 BLADIMIR ALEKHIN 19.03.1970 1 11
11,0
(13)
(13,0)
11
11,0
(14)
(14,0)
(15)
(15,0)
13
13,0
10
10,0
9
9,0
13
13,0
11
11,0
4
4,0
2
2,0
84,0 10 9       4   Koz'modem'yansk
11 RUS 6 RUS TS 3 TATIANA SYSOEVA 26.05.1986 KMS 10
10,0
11
11,0
(14)
(14,0)
9
9,0
11
11,0
9
9,0
(12)
(12,0)
(13)
(13,0)
10
10,0
9
9,0
11
11,0
12
12,0
92,0 11   2         CHelyabinsk
VTSPORT, EAST-COAST.RU OZONERUSSIA
12 RUS 155 RUS IG 17 IGOR GRIGORIEV 08.11.1964 KMS (dnc)
(29,0)
(dnc)
(29,0)
(15)
(15,0)
13
13,0
10
10,0
12
12,0
11
11,0
8
8,0
11
11,0
10
10,0
15
15,0
8
8,0
98,0 12 10       5   Miass
Turgoyak
13 RUS 99 RUS NP 9 NATALIA POLUNINA 10.10.1973 1 (14)
(14,0)
12
12,0
12
12,0
12
12,0
14
14,0
10
10,0
9
9,0
12
12,0
(ufd)
(29,0)
(15)
(15,0)
13
13,0
13
13,0
107,0 13   3       1 Anapa
Polunin V.D
14 RUS 90 RUS DM 18 DMITRIY MANDRIKO 06.05.2004 1 15
15,0
14
14,0
(17)
(17,0)
16
16,0
16
16,0
14
14,0
14
14,0
(dnc)
(29,0)
12
12,0
14
14,0
(18)
(18,0)
15
15,0
130,0 14 11     1     Kolomna
MBU FSO SSH po parusnomu sportu "Optimist"
15 RUS 999 RUS DP 27 DARIA POLUNINA 01.11.2000 1 12
12,0
10
10,0
13
13,0
15
15,0
13
13,0
15
15,0
15
15,0
10
10,0
(ufd)
(29,0)
(ufd)
(29,0)
(dnc)
(29,0)
dnc
29,0
132,0 15   4         Ekaterinburg
16 CZE 126 CZE MS 14 MARTIN SIADKY 23.06.2004 1 13
13,0
(dnc)
(29,0)
9
9,0
10
10,0
12
12,0
(dnf)
(29,0)
(dnc)
(29,0)
11
11,0
ufd
29,0
dnc
29,0
14
14,0
11
11,0
138,0 16 12     2     Praga
Tj sailing, kiteforce, Aeros, spboarding, mystic czech
17 RUS 56 RUS AB 57 ALEXANDR BORISOV 18.08.1973 1 16
16,0
15
15,0
(18)
(18,0)
17
17,0
17
17,0
17
17,0
16
16,0
16
16,0
15
15,0
13
13,0
(dnc)
(29,0)
(18)
(18,0)
142,0 17 13   1   6   Koz'modem'yansk
18 RUS 151   ALEXANDR SUBBOTIN 04.06.1987 1 (dnf)
(29,0)
(dnc)
(29,0)
(dnc)
(29,0)
dnc
29,0
dnc
29,0
16
16,0
17
17,0
14
14,0
14
14,0
12
12,0
16
16,0
16
16,0
163,0 18 14   2       Tol'yatti
NOBILE
19 RUS 103 RUS VA 23 VIKTOR VAVILOV 05.06.1961 1 18
18,0
16
16,0
16
16,0
18
18,0
18
18,0
(dnf)
(29,0)
(dnc)
(29,0)
(dnc)
(29,0)
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
202,0 19 15   3   7   Votkinsk
20 RUS 166 RUS AG 41 ARTEM GARASHCHENKO 18.09.1994 MS (dnf)
(29,0)
(dnc)
(29,0)
(dnc)
(29,0)
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
2
2,0
4
4,0
209,0 20 16           Ekaterinburg
UBA, GCAMP
21 RUS 16 RUS RG 9 ROMAN GRISHIN 04.06.1981 1 (dnf)
(29,0)
(dnc)
(29,0)
(dnc)
(29,0)
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
17
17,0
17
17,0
237,0 21 17           Ivanovo
NITE 37
22 RUS 40 RUS OG 5 OXANA GUCHETL 29.03.1972 1 17
17,0
17
17,0
(dnc)
(29,0)
(dnc)
(29,0)
(dnc)
(29,0)
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
237,0 22   5       2 Moskva
FPS «Pereslavl'-Zalesskij» Surf-Point
23 RUS 333 RUS GK 7 GENNADY KHALYAVIN 25.04.1950 1 (dnc)
(29,0)
(dsq)
(29,0)
(dnc)
(29,0)
dsq
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
16
16,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
248,0 23 18   4   8   Orenburg
24 RUS 139   ALEKSANDR FURAEV 26.05.1982 1 (dnf)
(29,0)
(dnc)
(29,0)
(dnc)
(29,0)
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
261,0 24 19           Moskva
KITSZOWA.RU
25 RUS 105 RUS DM 16 DMITRII MOLOKOV 05.05.1987   (dnf)
(29,0)
(dnc)
(29,0)
(dnc)
(29,0)
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
261,0 24 19           Sankt-Peterburg
26 RUS 32 RUS VC 11 VLADIMIR CHEGANOV 08.04.2002 KMS (dnf)
(29,0)
(dnc)
(29,0)
(dnc)
(29,0)
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
261,0 24 19   5       Ekaterinburg
UBA
27 RUS 4 RUS YR 4 YAROSLAV RAZHEV 12.10.2005 2 (dnf)
(29,0)
(dnc)
(29,0)
(dnc)
(29,0)
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
261,0 24 19           Tol'yatti
SK "Sila Vetra"
28 RUS 30 RUS VE 13 VALERII EGOROV 29.10.1970   (dnf)
(29,0)
(dnc)
(29,0)
(dnc)
(29,0)
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
dnc
29,0
261,0 24 19       9   Kostroma

2020 Togliatti Long Distance

2020 SnowKite World Cup Togliatti - Long Distance

Preliminary results

Class: Snowkiting skis

# Sail
num.
Hull Helmsman & Crew Birth
Level
Races Points Place Dop.zachet Coach/Country/Team
1 M ZH TK U19 MAS
1 RUS 77 RUS MK 7 MIKHAIL KONSTANTINOV 10.07.1982 1 1,0 1 1         Moskva
MASK
2 RUS 86 RUS IT 7 ILYA TURBAEV 30.07.2002
KMS
2 2,0 2 2     1   Surgut
KitePROSTO
3 RUS 69 RUS NK 16 NIKITA KODANEV 24.06.1999
MSMK
3 3,0 3 3         Sankt-Peterburg, KESSLER SKI, HADRUSWAX, BRENDASPORT
VTSPORT, NP
SAILING AKADEMY, KRESTOVSKIY OSTROV
4 RUS 5 RUS WS 36 MAXIM SHELKOVNIKOV 13.12.1975
MS
4 4,0 4 4         Moskva
OOO «Priborjelektro» 
5 RUS 121 RUS SN 6 SOFIA NIKOGOSOVA 09.02.2003
1
5 5,0 5   1   2   Moskva
SHkola Vetra
6 RUS 128 RUS VK 39 VIKTOR KOLENTSEV 10.07.1980
1
6 6,0 6 5         Moskva
SURF-POINT, MASK
7 CZE 125 CZE ML 3 MARTIN LAFEK 28.07.1983 7 7,0 7 6         Liberec
KITEFORCE.CZ
8 RUS 93   KIRILL LITVINOV 11.05.1980
1
8 8,0 8 7         Nizhnij Tagil
9 RUS 127 RUS AS 116 ANTON SHIBAEV 15.08.1973
1
9 9,0 9 8       1 Moskva
Yacht Russia, MASK
10 UKR 42 UKR DP 7 DMITRIY PISAREVSKIY 21.10.1983 10 10,0 10 9         Kiev
ARS-LONGA.COM
11 RUS 22 RUS OT 4 OLEG TURBAEV 14.10.1975
1
11 11,0 11 10   1     Surgut
KITE PROSTO
12 RUS 68   ALEXEY SHEVELEV 02.08.1984 12 12,0 12 11   2     Nizhnij Novgorod
13 RUS 79   GERMAN VASKOV 11.02.1969
1
13 13,0 13 12   3   2 Nizhnij Novgorod
SK "SHkola", SBM GK, CMP RACING
14 RUS 54 RUS AM 30 ARTEM MURASHEV 05.03.1994
MS
14 14,0 14 13         Novosibirsk
WINDS HOUSE
15 UKR 55 UKR DY 4 DMITRO YASNOLOBO 06.03.1991
MCY
15 15,0 15 14         Har'kov
UKRGASBANK, SKY COUNTRY
16 UKR 72 UKR VY 3 VLADYMYR YAVORSKIY 20.12.1972
1
16 16,0 16 15       3 Har'kov
SKY COUNTRY
17 RUS 220 RUS ET 8 EVGENY TOKAREV 13.07.1996
1
17 17,0 17 16   4     Moskva
SHkola Vetra
18 RUS 92   SERGEJ MAL'CEV 1974
1
18 18,0 18 17       4 CHelyabinsk
19 RUS 53 RUS MR 8 MARIIA RYZHANKOVA 04.06.2003
KMS
19 19,0 19   2   3   Sankt-Peterburg, COOL ZONE
SPB GBU "SSHOR po parusnomu sportu "Krestovskij ostrov"
20 RUS 21 RUS BS 197 BULYGIN SERGEY 03.10.1977
1
20 20,0 20 18         CHeboksary
HABRUS.DE
21 RUS 65 RUS ES 23 EVGENIY SIMAKOV 12.11.1978
1
21 21,0 21 19         Ekaterinburg
UBA
22 RUS 83   EGOR IVANOV 27.03.1989 22 22,0 22 20         Kazan'
23 RUS 173 RUS AV 20 ALEXANDR NIKOLAEV 27.07.1985
1
23 23,0 23 21   5     Ul'yanovsk
SIMKITE
24 RUS 45 RUS AE 17 ANASTASIA EMEZ 01.11.1984
1
24 24,0 24   3       Moskva
MASK, ANO"SHkola Vetra"
25 RUS 11 RUS DS 16 DENIS SHARI 11.11.1990
MS
25 25,0 25 22         Moskovskaya obl.
SHARABU, MASK
26 RUS 2 RUS AG 42 ALEXANDR GOLIKOV 14.11.1975
1
26 26,0 26 23   6     Tol'yatti
NP SK Sila Vetra
27 RUS 47 RUS LR 1 LIUBOV RIUMINA 23.09.1982
KMS
27 27,0 27   4       Glavackij M.JU., Nikulichev D.O.
Leningradskaya oblast'
MBU «SC g. Primorsk»
28 RUS 159 RUS VT 11 VLADIMIR TELEGIN 17.12.1960
1
28 28,0 28 24       5 JElektrostal'
29 RUS 120 RUS YB 11 YULIYA BAYDYUK 15.09.1978 29 29,0 29   5     6 Moskva
WWW.FINKI.SU
30 RUS 91   ALEKSANDR LADYAEV 24.08.1981 30 30,0 30 25         Samara
Cood Wind
31 RUS 71 RUS YP 10 YURY POROSEV 26.02.2004
1ju
31 31,0 31 26     4   Novosibirsk
WINDS HOUSE
32 RUS 150 RUS AM 57 ANDREY MYAGKOV 19.10.1989
1
32 32,0 32 27         Mytishhi, MO
MASK
33 SWE 1111 SWE FK 8 FRANK KRONERT 07.05.1972 33 33,0 33 28       7 Skultuna
34 UKR 321 UKR ZK 1 ZAKHAR KHAMATKHANOV 21.09.1993
1
34 34,0 34 29         Har'kov
ZAKHORIO FLX.COM.UA , SKY COUNTRY
35 RUS 84   DMITRIJ BESCENNYJ 18.11.1983 35 35,0 35 30         Kostroma
36 UKR 111 UKR YK 9 YURII ROLVAKHOV 19.08.1983
1
36 36,0 36 31         Har'kov
SKY COUNTRY
37 RUS 59 RUS AE 18 ALEXEY EFREMOV 15.10.2004
1
37 37,0 37 32     5   Sankt-Peterburg
SPB GBU "SSHOR po parusnomu sportu "Krestovskij ostrov"
38 RUS 154 RUS VS 45 VALERIA SHPILEVA 05.03.2001
1
38 38,0 38   6       Novosibirsk
WINDS HOUSE
39 RUS 31   MAKSIM MAKSIMOV 13.03.1969 39 39,0 39 33         Ekaterinburg
40 RUS 8   MIHAIL FEDOSEEV 08.02.1980 40 40,0 40 34         Samara
41 RUS 58   ALEKSEJ KLIMOV 20.04.1999 41 41,0 41 35         Kazan'
42 RUS 82   SERGEJ GUSEV   42 42,0 42 36         Samara
43 RUS 110 RUS PK 11 PAVEL KOLABIN 22.02.1998
KMS
43 43,0 43 37         Novosibirsk
KITELAB, PARAAVIS
44 RUS 75 RUS BM 3 BORIS MASHUNKIN 07.05.1978
1
44 44,0 44 38         Moskva
MASK
45 RUS 707   KIRILL VOLKOV 23.04.1988
1
45 45,0 45 39         Mytishhi, MO
SAILCOACH
46 RUS 122 RUS IG 18 ILYA GIBADULLIN 27.06.1983
MS
46 46,0 46 40         Ekaterinburg
47 CZE 124 CZE MJ 6 MIROSLAV JELINEK 16.04.1975 47 47,0 47 41         Smrzovka
NOT
48 RUS 97 RUS EC 4 EKATERINA CHACSHINA 09.10.2003
1ju
dnf 73,0 48   7   6   Novosibirsk
WINDS HOUSE
49 RUS 911   ROMAN SHUMKOV 19.05.1981 dnf 73,0 48 42         Samara
50 RUS 721 RUS SS 39 SERGEY SKRIPIN 11.03.1977
KMS
dnf 73,0 48 42         CHeboksary
KWCLUB
51 RUS 101   NIKOLAJ LAZAREV 31.12.1977 dnf 73,0 48 42         Samara
52 RUS 27 RUS EE 5 EVGENIY EGOROV 08.02.1998
1
dnf 73,0 48 42         Moskva
CSP "Hlebnikovo" , MIRT.KITE
53 RUS 37 RUS VT 2 VADIM TSVETKOV 26.04.1991
MS
dnf 73,0 48 42         Krapivin D.D.
Moskva
SAILCOACH.PRO
54 UKR 88 UKR AM 7 ALEXANDR MIROSHNIKOV 07.05.1984
1
dnf 73,0 48 42         Berdyansk
SKY COUNTRY
55 RUS 108   ALEKSANDR TKACHEV 01.08.1968 dnf 73,0 48 42   7   8 Tol'yatti
56 RUS 18 RUS EA 8 EGOR ABRAMOV 29.01.1977 dnf 73,0 48 42         Votkinsk
FS VNG
57 RUS 325 RUS ES 21 EKATERINA SIZOVA 03.04.1978
1
dnf 73,0 48   7     8 Moskva
ANO "SHkola Vetra"
58 RUS 123   ALEXANDR BURKHALOV 29.05.1981 dnf 73,0 48 42   7     Tol'yatti
Sila Vetra
59 RUS 1 RUS AK 110 ANDREY KYVARZIN 20.05.1965
1
dnc ---- ---- ----   ----   ---- Samara
Cood Wind
60 RUS 133 RUS VE 14 VADIM EROFEEV 15.02.1973
1
dnc ---- ---- ----   ----   ---- Tol'yatti
61 RUS 67   VIKTOR DOMANTOVICH 14.01.1969
1
dnc ---- ---- ----       ---- Kolomna
VITALINE
62 RUS 62 RUS MS 34 MIKHAIL SERGEEV 27.06.1988
1
dnc ---- ---- ----         Korolev
SURF-POINT
63 RUS 46 RUS AC 19 ANTON CHERKASHIN 09.07.1993 dnc ---- ---- ----         Moskva
SURF-POINT.RU
64 RUS 48 RUS SY 6 SERGEY YUDIN 30.01.1972
2
dnc ---- ---- ----       ---- Perm'
65 RUS 49 RUS DK 12 DANIIL KRAPIVIN 24.12.1995
KMS
dnc ---- ---- ----   ----     Danilov I., Agafonenok A.
Moskva
SAILCOACH.PRO
66 RUS 276 RUS AS 113 ALEXANDR SHIPILOV 27.03.2003
1
dnc ---- ---- ----   ---- ----   Pereslavl'-Zalesskij
67 RUS 50 RUS VK 38 VLADISLAV KUKLIN 20.04.1973
1
dnc ---- ---- ----       ---- Ekaterinburg
UBA
68 RUS 15 RUS ES 22 SERPIVA EDEYKO 03.05.1986 dnc ---- ---- ----         YAr-Sale
69 RUS 81 RUS MB 7 MARIA BUKREEVA 08.01.1997
1
dnc ---- ----   ----       Novosibirsk
WINDS HOUSE, SOOLZONE
70 RUS 14 RUS OV 3 OLEG VANYUTO 25.02.1990 dnc ---- ---- ----         YAr-Sale
71 RUS 95 RUS AS 114 ALEXANDR SOKOLOV 10.10.1978 dnc ---- ---- ----   ----     Perm'
72 RUS 51 RUS EB 19 ELENA BESSMERTNYKH 10.04.1971
KMS
dnc ---- ----   ----     ---- Sankt-Peterburg

Class: Snowkiting board

# Sail
num.
Hull Helmsman & Crew Birth
Level
Races Points Place Dop.zachet Coach/Country/Team
1 M ZH TK U 19 MAS
1 RUS 96 RUS VG 15 VALERIA GARASHCHENKO 06.05.2001
MSMK
1 1,0 1   1       Sankt-Peterburg, SPB GBU "SSHOR po parusnomu sportu "Krestovskij ostrov"
PARAAVIS NOBILE KITELAB UBA
2 RUS 17 RUS EK 33 EGOR KAMALOV 16.12.1986
KMS
2 2,0 2 1         Zlatoust
Turgoyak
3 RUS 166 RUS AG 41 ARTEM GARASHCHENKO 18.09.1994
MS
3 3,0 3 2         Ekaterinburg
UBA, GCAMP
4 RUS 44 RUS MS 35 MIKHAIL SHEVTSOV 23.10.1979
1
4 4,0 4 3         Moskva
FPS «Pereslavl'-Zalesskij» Surf-Point
5 RUS 35 RUS VA 24 BLADIMIR ALEKHIN 19.03.1970
1
5 5,0 5 4       1 Koz'modem'yansk
6 RUS 155 RUS IG 17 IGOR GRIGORIEV 08.11.1964
KMS
6 6,0 6 5       2 Miass
Turgoyak
7 RUS 63 RUS IA 9 IGOR ZAKHARTSEV 05.03.1959
KMS
7 7,0 7 6       3 Samara
8 CZE 126 CZE MS 14 MARTIN SIADKY 23.06.2004
1
8 8,0 8 7     1   Praga
Tj sailing, kiteforce, Aeros, spboarding, mystic czech
9 RUS 151   ALEXANDR SUBBOTIN 04.06.1987
1
9 9,0 9 8   1     Tol'yatti
NOBILE
10 RUS 333 RUS GK 7 GENNADY KHALYAVIN 25.04.1950
1
10 10,0 10 9   2   4 Orenburg
11 RUS 56 RUS AB 57 ALEXANDR BORISOV 18.08.1973
1
11 11,0 11 10   3   5 Koz'modem'yansk
12 RUS 103 RUS VA 23 VIKTOR VAVILOV 05.06.1961
1
12 12,0 12 11   4   6 Votkinsk
13 RUS 76   NIKITA KRYSIN   13 13,0 13 12         Izhevsk
14 RUS 4 RUS YR 4 YAROSLAV RAZHEV 12.10.2005
2
14 14,0 14 13     2   Tol'yatti
SK "Sila Vetra"
15 RUS 16 RUS RG 9 ROMAN GRISHIN 04.06.1981
1
15 15,0 15 14         Ivanovo
NITE 37
16 RUS 74 RUS SK 48 STEPAN KONSHA 16.01.1980
KMS
16 16,0 16 15         CHelyabinsk
EAST-COAST.RU
17 RUS 66 RUS AR 19 ARTEM RENEV 13.06.1992
KMS
17 17,0 17 16         Ekaterinburg
UBASTATION.RU
18 RUS 40 RUS OG 5 OXANA GUCHETL 29.03.1972
1
18 18,0 18   2     7 Moskva
FPS «Pereslavl'-Zalesskij» Surf-Point
19 RUS 90 RUS DM 18 DMITRIY MANDRIKO 06.05.2004
1
dnf 31,0 19 17     3   Kolomna
MBU FSO SSH po parusnomu sportu "Optimist"
20 RUS 87   ARKADIJ SEMENOV 02.02.1976 dnf 31,0 19 17         Izhevsk
21 RUS 9 RUS NS 8 NIKITA SOKOLOV 09.11.1998
MS
dnf 31,0 19 17         Sankt-Peterburg
Akademiya parusnogo sprta, SHVSM, COOLZONE
22 RUS 3 RUS IG 19 ILSUR GANIEV 21.11.1974
MS
dnf 31,0 19 17       8 Ekaterinburg
SFPS, RCR "Ekaterinburg"
23 RUS 105 RUS DM 16 DMITRII MOLOKOV 05.05.1987 dnc ---- ---- ----         Sankt-Peterburg
24 RUS 30 RUS VE 13 VALERII EGOROV 29.10.1970 dnc ---- ---- ----       ---- Kostroma
25 RUS 99 RUS NP 9 NATALIA POLUNINA 10.10.1973
1
dnc ---- ----   ----     ---- Anapa
Polunin V.D
26 RUS 139   ALEKSANDR FURAEV 26.05.1982
1
dnc ---- ---- ----         Moskva
KITSZOWA.RU
27 RUS 7 RUS GS 17 GENNADY SHELYGANOV 20.02.1973
MS
dnc ---- ---- ----       ---- Kolomna
MBU FSO SSH po parusnomu sportu "Optimist"
28 RUS 6 RUS TS 3 TATIANA SYSOEVA 26.05.1986
1
dnc ---- ----   ----       CHelyabinsk
VTSPORT, EAST-COAST.RU OZONERUSSIA
29 RUS 32 RUS VC 11 VLADIMIR CHEGANOV 08.04.2002
KMS
dnc ---- ---- ----   ---- ----   Ekaterinburg
UBA
30 RUS 999 RUS DP 27 DARIA POLUNINA 01.11.2000
1
dnc ---- ----   ----       Ekaterinburg

Calculated by SailingRaces ver.1.10.12 : 03-04-2019 https://www.sailingraces.ru


2020 Togliatti Freestyle

2020 SnowKite World Cup Togliatti - Freestyle

 

Official results class SnowKite – Snowboard Men


#
Sail # ID WS Name YOB Country Result Coach / City / Team / Sponsors
1 166 RUSAG41 GARASCHENKO Artem 1994 RUS 1

Garaschenko D.V., Ekaterinburg, SFPS, UBA, GCamp;

Duotone Kiteboarding, Toyota, Quiksilver, Windy app, Nobile snowboards

2 32 RUSVC11 CHEGANOV Vladimir 2002 RUS 2 Garaschenko D.V., Ekaterinburg, MBU SSh VIR
3 105 RUSDM16 MOLOKOV Dmitry 1987 RUS 3 St-Peterburg, MOLOKOV craftboards
4 16 RUSRG9 GRISHIN Roman 1981 RUS 4 Ivanono, Kite37
5 30 RUSVE13 EGOROV Valery 1970 RUS 5 Kostroma
6 54 RUSAM30 MURASHEV Artem 1994 RUS 6 Murashev D.A..,Novosibirsk, Wind’s house
7 139 - FURAEV Alexandr 1982 RUS 7 Furaev A.S., Moscow, www.kitezona.ru
8 4 RUSYR4 RAZHEV Yaroslav 2005 RUS 8 Garaschenko D.V. Togliatti, SK “Sila Vetra”, kite.ru
9 103 RUSVA23 VAVILOV Victor 1961 RUS 9 Votkinsk
10 151 - SUBBOTIN Alexandr 1987 RUS 10 Togliatti, Nobile

 

Official results class SnowKite – Ski Men

# Sail # ID WS Name YOB Country Result Coach / City / Team / Sponsors
1 46 RUSAC19 CHERKASHIN Anton 1993 RUS 1

Moscow, Surf-Point,

Core, Imperial skies, Picture Organic clothing, DaKine

2 54 RUSAM30 MURASHEV Artem 1994 RUS 2 Murashev D.A..,Novosibirsk, Wind’s house
3 133 RUSVE14 EROFEEV Vadim 1973 RUS 3 Togliatti, Nobile
4 151 - SUBBOTIN Alexandr 1987 RUS 4 Togliatti, Nobile

 

Official results class SnowKite – Snowboard Women

# Sail # ID WS Name YOB Country Result Coach / City / Team / Sponsors
2 999 RUSDP27 PULUNINA Daria 2000 RUS 1 Garaschenko D.V., Ekaterinburg, SFPS, UBA
1 33 RUSMB7 BUKREEVAMaria 1997 RUS 2 Kovalenko V.S., Novosibirsk, Wind’s house,
Coolzone
4 6 RUSTS3 SYSOYEVA Tatiana 1986 RUS 3 Sisoyeva T.S., Chelyabinsk, EastCoast
EastCoast.ru, VTS Sport, Ozone Russia
3 99 RUSNP9 POLUNINA Natalia 1973 RUS 4 Polunin V.D, Anapa

Technical Partners

windguru logo new web color fb Aethic Logo square